2 квітня 2018 р. на офіційному веб-сайті ЦДНТА України відкрилася віртуальна експозиція он-лайнової виставки документів «Україніка у фондах Білоруського державного архіву науково-технічної документації та Білорусіка у фондах Центрального державного науково-технічного архіву України», підготовленої у рамках договору про співпрацю між означеними архівами.

Виставка складається з двох розділів:

Розділ 1. Україніка у фондах БДАНТД.

Розділ 2. Білорусіка у фондах ЦДНТА України.

До першого розділу увійшли документи БДАНТД з 8 фондів, у яких міститься інформація з історії архітектури, науки і техніки України. Експоновано документи відомих білоруських архітекторів Й. Г. Лангбарда (фото пам’ятника Т. Г. Шевченку в м. Харкові, проект «Урядового центру м. Києва»), Е. М. Гольдштейна, С. Д. Філімонова (малюнки вул. Хрещатик, Андріївської церкви у м. Київ). Серед документів представлено проектну документацію залізничного будівництва (матеріали з прокладки та реконструкції залізничної лінії Бахмач –  Мінськ за 1865 – 1945 рр.), об'єктів, пов'язаних з туристичною та санаторно-курортної діяльністю (санаторій «Гірське сонце» в Місхорі, «Білорусь» у м Алупці, пансіонат-готель у м. Саки) тощо.

У другому розділі представлено документи ЦДНТА України з 13 фондів, які відображають розвиток окремих галузей промисловості та архітектури Республіки Білорусь. Звертають на себе увагу програма конкурсу на будівництво Національного академічного Великого театру опери та балету Республіки Білорусь у м. Мінськ, проектна документація найбільшого у світі нафтопроводу «Дружба» (1960–1972 рр.), документи щодо розвитку хімічної та легкої промисловості, машинобудування, упорядкування водних ресурсів тощо. Цікавим для вивчення історії Білорусі є план м. Вітебська 1955 р., на якому позначено будівлі, що були зруйновані та пошкоджені в часи Другої світової війни.

З документами можна ознайомитися за посиланням:

http://www.archive.gov.ua/index.php/uk/exhibitions-uk/222-exhibitions-2018-04-02 (українською)

http://www.archive.gov.ua/index.php/ru/exhibitions-ru/223-exhibitions-2018-04-02 (російською)

http://www.archive.gov.ua/index.php/en/13-exhibitions-en/226-exhibitions-2018-04-02 (білоруською).

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2017