16 травня 2018 р. у ЦДНТА України відкрилася виставка документів «Доступ відкрито, гриф секретності знято: розсекречені патенти військової техніки та проекти укриттів у фондах ЦДНТА України».

На виставці представлено нещодавно розсекречені документи архіву, які раніше не експонувалися. Документи розкривають актуальні й сьогодні проблеми обладнання укриттів, тепло- та світломаскування та забезпечення безперебійної діяльності підприємств в умовах воєнного часу, удосконалення військової техніки, а також броні бронежилетів.

Захід відвідали студенти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», які спеціалізуються в Інституті механічної інженерії і транспорту, а також зацікавлені громадяни та представники ЗМІ. Начальник відділу використання інформації документів Анна Алєксєєнко розповіла присутнім про найцікавіші з представлених документів, особливу увагу звернула на заявочні матеріали на винаходи Харківського тракторного заводу, які дають уявлення про зразки розроблюваних машин і механізмів, задуми конструкторів та зміст інновацій, надала коментарі щодо змісту документної інформації.

Для усіх охочих науковий співробітник відділу використання інформації документів Дмитро Ожиганов провів екскурсію архівом.

 

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2017